Главная Все консультации Налогообложение НДС

Надання послуг доступу до інтернету нерезиденту: що з ПДВ?

Компанія - резидент України придбає послуги із доступу до каналу мережі інтернет у резидента. Ці послуги резидент надає (перепродає) нерезиденту (Чехія). Що з ПДВ?

Згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до ст. 186 ПКУ.

Тому, якщо місцем постачання послуг згідно зі ст. 186 ПКУ є митна територія України, така послуга є об'єктом оподаткування ПДВ.

Згідно з пп. «д» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання телекомунікаційних послуг, а саме надання доступу до глобальних інформаційних мереж, є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. Оскільки отримувач послуг є нерезидентом, який знаходиться у Чехії, то така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.

За операціями з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування, або місце постачання яких визначено за межами митної території України, податкові накладні не складаються та, відповідно, не реєструються в ЄРПН (підкатегорія 101.16, «ЗІР» ). Втім такі послуги відображаються у рядку 5 (Д6) Декларації з ПДВ.

При цьому, якщо платником податку протягом звітного періоду придбавались товари/послуги з ПДВ, який включається до складу податкового кредиту, для використання в операціях, які не є об’єктом оподаткування, то в такому випадку складається податкова накладна на суму податкових зобов’язань, нарахованих на вартість товарів/послуг, використаних (призначених для використання) в операціях, які не є об’єктом оподаткування – відповідно до пп. 198.5 ПКУ.

У верхній лівій частині такої податкової накладної вказується відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини 08.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Услуги

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме