Главная Все консультации Налогообложение НДС

Послуги з розробки фірмового стилю для нерезидента: що з ПДВ?

ТОВ (платник ПДВ) планує надавати нерезиденту послуги з дизайну, а саме розробки фірмового стилю (макети надсилаються в електронному вигляді). Як така операція оподатковується ПДВ? Чи потрібно складати акти виконаних робіт?

ПДВ

Відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

При цьому, на нашу думку, послуги з дизайну (розробка фірмового стилю) підпадають під класифікацію послуг з постачання права інтелектуальної власності.

Так, право  інтелектуальної  власності - це  право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об'єкт права інтелектуальної власності, визначений ПКУ та іншим законом (п. 1 ст. 418 ЦКУ).

Згідно з ст. 420 ЦКУ до об’єктів права інтелектуальної власності відносяться комерційні (фірмові) найменування,  торговельні марки (знаки для товарів і послуг), географічні зазначення.

За пп. «а» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Оскільки отримувач послуг є нерезидентом, то, відповідно, послуги з розробки фірмового стилю, які йому надає резидент, не є об’єктом оподаткування ПДВ. На необ’єктні операції ПЗ з ПДВ не нараховуються та податкова накладна не складається.

У декларації з ПДВ сума таких послуг буде відображена у рядку 5.

 

Акти виконаних робіт

Податківці у «ЗІР» (підкатегорія 114.02) зазначали, що однією з обов’язкових умов при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності є наявність документу, який оформляється безпосередньо після виконання (надання) конкретних робіт (послуг).

Як правило, акт про надання послуг у сфері зовнішньоекономічної діяльності оформляють (як і відповідний договір) двома мовами – українською та мовою країни нерезидента (або англійською). При цьому акти виконаних робіт (наданих послуг), які складені іноземною мовою, мають бути перекладені на українську мову.

Для надавача послуг наявність такого акту важлива, оскільки для відображення операції в іноземній валюті у грошовій одиниці України потрібно її вартість перерахувати із застосуванням валютного курсу, встановленого НБУ на дату оформлення акту виконаних робіт.

При цьому, форми такого акту не встановлено, однак він повинен містити всі обов’язкові реквізити:

  • назву документа (форми);
  • дату складання;
  • назву підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Услуги

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме