Главная Все консультации Налогообложение НДС

Чи має право інспектор вимагати додаткову сплату ПДВ?

Чи має право інспектор вимагати сплату ПДВ з розрахункового рахунку, якщо на момент списання коштів згідно з зобов’язаннями за декларацією на електронному рахунку є достатньо коштів?

Відповідно до п. 20 Порядку № 569, для перерахування до бюджету сум узгоджених податкових зобов’язань відповідно до поданої податкової декларації з податку ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім’я та по батькові платника податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, звітний (податковий) період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету.

На підставі такого реєстру Казначейство не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету з електронних рахунків платника податку.

Згідно з п. 22 Порядку №569, у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань:

  1. платник податку у строки, встановлені ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з власного поточного рахунку;
  2. Казначейство перераховує кошти в межах їх залишку на такому рахунку. При цьому залишок узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачений до бюджету, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, що перераховуються на електронний рахунок.

Таким чином, якщо коштів на електронному рахунку достатньо, платник ПДВ нічого додатково не повинен сплачувати. Своєю чергою, ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань (30 число), має  надіслати Казначейству реєстр платників податку з  сумою податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. Казначейство має перерахувати суми ПДВ до бюджету не пізніше 30-го числа.

Отже, в даному випадку вимоги інспектора є безпідставними.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Электронный документ , НДС , Декларация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме