Главная Все консультации Налогообложение Общие положения

Оподаткування плати за оренду домена та роялті за використання торгової марки: які нюанси?

Юрособа – резидент (загальна система) орендує у фізособи домен та сплачує роялті за використання торгової марки. Як оподатковувати такі платежі? Чи сплачувати ЄСВ?

Плата за договором оренди домену є звичайною орендною платою за договором оренди, а плата за використання торгової марки – роялті.

 

Оподаткування орендної плати

Відповідно до пп. 164.2.2 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору. Оскільки договір оренди є цивільно-правовим договором, то оплата за оренду домена включається до доходу фізособи – орендодавця.

У листі ДФСУ від 01.09.2015 р. №18655/6/99-99-17-03-03-15 вказано, що доходи від оренди рухомого майна зазначаються у формі №1ДФ під ознакою доходу "127" - сума орендної плати за договором оренди рухомого майна. Більш докладно див. тут>>

ПДФО з орендної плати за оренду домена утримується та сплачується одночасно з виплатою орендної плати. Військовий збір сплачується аналогічно, як й ПДФО.

 

Оподаткування роялті

Відповідно до пп. 170.3.1 ПКУ, роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 ПКУ18%.

Згідно з  пп. 14.1.225 ПКУроялті – це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, зокрема, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги).

Податковим агентом платника ПДФО  під час нарахування на його користь роялті, є особа, яка здійснює таке нарахування (пп. 170.5.1 ПКУ). Доходи у вигляді роялті остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 ПКУ (18%) – пп. 170.5.4 ПКУ.

Тобто ПДФО слід утримати з суми роялті на дату їх нарахування в обліку, а не на дату виплати. При цьому слід пам'ятати про те, що відповідно до пп. 168.1.5 ПКУ, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується  платнику ПДФО, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду – тобто до 30 числа місяця, наступного за місяцем, у якому нараховано роялті. У формі №1ДФ роялті відображаються з ознакою доходу "103". Військовий збір нараховується сплачується аналогічно, як й ПДФО.

ЄСВ під час виплати орендної плати та роялті не сплачується, оскільки ці платежі не є зарплатою. Базою для нарахування ЄСВ у юросіб є зарплата найманих працівників, які перебувають з такими особами у трудових відносинах.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Единый социальный взнос , НДФЛ , Роялти

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме