Главная Все консультации Госрегулирование Другое

Повторне зменшення річного доходу до 20 млн грн після перевищення: чи можна знову не застосовувати податкові різниці?

У 2015 р. підприємство прийняло рішення незастосовувати податкові різниці для визнання об'єкту оподаткування податком на прибуток (дохід не перевищував 20 млн грн). За 2017 р. дохід перевищив 20 млн грн. Чи може підприємство не застосовувати податкові різниці у майбутньому, якщо його обсяг не перевищить 20 млн грн?

Згідно з п. 134.1 ПКУ для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу.

Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 млн грн, такий платник визначає об'єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу.

Таким чином, якщо читати обидва абзаци цієї норми разом, якщо підприємство не застосовувало податкові різниці протягом кількох років підряд, в яких дохід не перевищував 20 млн. грн, а в якомусь році відбулось перевищення критерію доходу, то починаючи з такого року воно має їх застосовувати. Проте  застосовувати включно до року, в якому дохід буде більше 20 млн грн. У випадку якщо в будь-якому наступному році дохід буде менше за 20 млн грн виникає нова "безперервна сукупність років", в яких виконується критерій щодо можливості незастосування податкових різниць. А, отже, платник знову може прийняти рішення про іх незастосування. Знову ж таки включно до року, в якому знову буде перевищення 20 млн грн річного доходу. 

Проте через можливість неоднозначного трактування зазначеної норми з боку податківців на місцях, радимо звернутись до ДФС за індивідуальною податковою консультацією відповідно до ст. 52 ПКУ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Доходы , Налоговые разницы

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме