• Посилання скопійовано

За операцією з надання поворотної фіндопомоги не потрібно визначати звичайну ціну

Яким методом оцінюється ціна контрольованої операції (згідно ст. 39.3 ПКУ)?

Запитання: Юрособа 1 (загальна система оподаткування) надало юрособі 2 (загальна система оподаткування) поворотну фінансову допомогу в сумі 80 млн грн. Юрособа 1 та Юрособа 2 є пов'язаними сторонами. Надання та повернення поворотної фінансової допомоги в межах 4 кварталу 2013 року. Згідно узагальненої консультації з питань щодо трансфертного ціноутворення № 699 від 22/11/13, операції з поворотної фінансової допомоги підпадають під вартісний критерій. Яким методом оцінювати ціну контрольованої операції (згідно ст. 39.3 ПКУ)? 

Відповідь: Згідно із пп. 39.2.1.1 ПКУ, під контрольовані операції між резидентами підпадають господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), які вони здійснюють між собою (якщо ці операції підпадають під критерії контрольованих операцій, встановлені п. 39.2 ПКУ). 

Дійсно, за зазначеною вами УПК № 699, податківці роз’яснили, що при визначенні вартісного критерію, передбаченого пп. 39.2.1.4 ПКУ, суми поворотної фінансової допомоги також повинні враховуватися. Але це не означає, що, всупереч пп. 39.2.1.1 ПКУ, і операції з надання/отримання поворотної фінансової допомоги теж є контрольованими. 


 

Тому, за операціями з надання/отримання поворотної фінансової допомоги не потрібно визначати або застосовувати звичайну ціну. Просто за умови її надання (зважаючи на її розмір і те, що ці юрособи є пов’язаними особами), операції між ЮО 1 и ЮО 2 з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг) протягом календарного року, у якому таку поворотну фінансову допомогу було надано, є контрольованими.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202416
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202436
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202432
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202434
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133