Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Визначення вартості одиниці видобутої корисної копалини для власного споживання

У звітному періоді підприємство видобуло корисні копалини для власного споживання (як сировина для виробництва іншої продукції) - 90% від загального обсягу, а 10% - реалізувало. Як визначається вартість одиниці видобутої корисної копалини для власного споживання з метою обчислення рентної плати за користування надрами?

Відповідно до пп. 252.7 ПКУ, вартість відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) за більшою з таких її величин:

  • 252.7.1. за фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);
  • 252.7.2. за розрахунковою вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), крім вуглеводневої сировини, а також руд заліза.

Особливості визначення фактичної ціни реалізації визначені пп. 252.8 – пп. 252.10 ПКУ.

Особливості визначення розрахункової вартості наведено в пп. 252.11 – пп. 252.17 ПКУ.

Таким чином, вартість всіх видобутих корисних копалин обчислюють і за ціною реалізації, і за розрахунковою вартістю. Та з них, яка буде більшою, і застосовуватиметься для визначення вартості всієї добутої сировини для цілей обчислення рентної плати.

 ***

Читайте також: Що є об’єктом оподаткування рентною платою при видобутку копалин

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Рентна плата

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі