Главная Все консультации Госрегулирование Другое

Чи вплине сума отриманої ПФД на розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва?

Фермерське господарство отримало ПФД від засновника. Допомогу протягом 365 к.д. повернуто не було. Чи включається в такому випадку сума ПФД до загального обсягу доходу для розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва?

Згідно з пп. 14.1.262 ПКУ частка сільськогосподарського товаровиробництва - питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, що враховується під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку.

При цьому, як роз’яснюють податківці, при складанні Розрахунку сільськогосподарські товаровиробники керуються даними бухобліку.

А в бухобліку маємо таку ситуацію: згідно з абз. 1 п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. При отриманні ПФД збільшуються активи, але й одночасно збільшуються зобов’язання, тож  зростання власного капіталу не відбувається і дохід не виникає.

Своєю чергою, поворотна фіндопомога для цілей оподаткування  – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення (абз. 8 пп. 14.1.257 ПКУ).

Таким чином, сума поворотної фіндопомоги не є доходом та не включається до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва, оскільки така допомога є обов’язковою до повернення у визначений у договорі термін.

Єдине «але»: якщо така поворотна фінансова допомога не буде повернена у встановлений договором термін і після спливу строку позовної давності сума заборгованості буде списана до доходу в бухобліку, вона відповідно потрапить і до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Доходы , Сельское хозяйство , Финансовая помощь

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме