Главная Все консультации Госрегулирование Лицензии и разрешения

Чи може представництво нерезидента отримати оптову та роздрібну алкогольні ліцензії?

Представництво грузинської компанії, зареєстроване в Україні (у Мінекономіки та ДПС), отримало статус платника ПДВ. Планує гуртову та роздрібну реалізацію алкогольних напоїв виробництва компанії. Чи може представництво займатися цим видом діяльності, які є обмеження в отриманні ліцензій, реєстрації РРО?

Поняття оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями визначені у ст. 1 Закону про спирт:

  • оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва);
  • роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування.

У цих поняттях ми не бачимо чіткого визначення суб’єкта, який має право вести діяльність з оптової та роздрібної торгівлі алкоголем в Україні, тож аналізуємо такі норми Закону про спирт.

А саме: відповідно до ст. 15 Закону про спиртімпорт і оптова торгівля алкогольними напоями здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії на оптову торгівлю. Проте тут прямо не написано, чи може представництво нерезидента отримати атку ліцензію, тому аналізуємо поняття суб’єкта господарювання.

Відповідно до ч. 2 ст. 55 ГКУ, суб'єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Отже, виходячи з цих норм, ми не бачимо обмеження для представництв нерезидентів отримувати ліцензії на імпорт та оптову торгівлю алкогольними напоями, оскільки їх можна віднести до «інших юридичних осіб, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку». Наш висновок підтверджується і відповіддю податківців на запитання в категорії 113.02, ЗІР: «Які документи необхідно подати СГ для одержання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?», вони відповідають, що ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво). У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір отримати ліцензію (оптова торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

Як видно з формулювань відповіді, податківці допускають отримання оптової ліцензії на торгівлю алкоголем іноземним суб’єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво. Нагадаємо, що імпорт алкогольних напоїв здійснюється на підставі ліцензії на оптову торгівлю алкоголем.

Далі, у тій же ст. 15 Закону про спирт написано, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю. Як  бачимо, Закон про спирт прямо дозволяє представництвам нерезидентів отримувати ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем.

Суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями.

На роздрібну торгівлю винами столовими ліцензія не потрібна, оскільки дія Закону про спирт не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими.

Реєстрація РРО для цілей торгівлі алкоголем в даному випадку здійснюється на загальних підставах без особливостей.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Лицензии и разрешения
Теги:
Акциз , Алкоголь , Разрешение , Лицензия , Нерезиденты , Торговля

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме