Главная Все консультации Госрегулирование Предпринимательство

Як підприємцю - платнику ЄСВ знятись з обліку при припиненні підприємницької діяльності

Яким чином підприємцю - платнику єдиного внеску знятись з обліку в контролюючих органах у разі припинення підприємницької діяльності?

ДФС нагадує, що знаття з обліку платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абз. 7 ч. 1 ст. 5 Закону №2464).

У разі держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособи – підприємця така особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізособою – підприємцем (ч. 4 ст. 6 Закону №2464).

Останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізособи (ч. 8 ст. 9 Закону №2464).

Платник ЄСВ (фізособа – підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.

До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.

Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

З цим роз’ясненням також можна ознайомитись у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС (у категорії 301.02).

Джерело
ГУ ГФС в г. Киеве
Рубрика:
Госрегулирование / Предпринимательство
Теги:
Единый социальный взнос , Налоговая консультация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме