• Посилання скопійовано

Несвоєчасна заміна реєстраційного посвідчення РРО: яка відповідальність?

ЦСО переопломбувало РРО у зв’язку зі зміною ПЗ, однак заміна реєстраційного посвідчення була здійснена лише через 2 тижні. Чи передбачено відповідальність за проведення операцій через РРО у цей час? Чи потрібно подавати ф. №ЗВР-1 у разі тимчасового не використання РРО внаслідок відсутності операцій?

Згідно з п. 1 глави 2 розд. II Порядку №547, у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються у КОРО, зокрема версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання здійснює перереєстрацію КОРО.

КОРО, видана суб’єкту господарювання залишається чинною до дати виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються на титульній сторінці КОРО.

Отже, при зміні версії програмного забезпечення РРО платник податків має здійснити і перереєстрацію КОРО. При цьому, враховуючи те, що КОРО чинна до дати виникнення відповідних змін і відповідно після їх внесення до реєстраційного посвідчення, то вважаємо, що записи у КОРО у проміжний період будуть вважатись не чинними. І якщо суб'єкт господарювання здійснював оприбуткування коштів за допомогою такої КОРО, зазначені суми коштів можуть вважатись неоприбуткованими. Однак наразі Указ №436, яким встановлювалась відповідальність за неоприбуткування готівки, втратив чинність, то ж такі штрафи не застосовуються.

Тому фактично, відповідальності за проведення операцій через КОРО у період відсутності нового реєстраційного посвідчення РРО наразі не передбачено.

Якщо РРО протягом робочого дня не використовувався, то щоденне видрукування Z-звіту чинним законодавством не передбачено.

Звітність, пов'язана із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), подається суб'єктом господарювання за формою №ЗВР-1 щодо всіх книг обліку розрахункових операцій, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із розрахунковими книжками у випадках, визначених Законом №265.

Отже, Звіт за ф. № ЗВР-1 слід заповнювати відповідно до Інструкції №13 та подавати до ДПС не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, та щодо КОРО, зареєстрованих на РРО, у разі використання РК на період виходу з ладу РРО та/або відключення електроенергії. При цьому, в разі використання РК на період виходу з ладу РРО подається Довідка у складі Звіту за ф. №3ВР-1.

Тобто, якщо підприємство не використовує КОРО, а просто припинило проведення операцій через РРО, то подавати звіт за формою №ЗВР-1 не потрібно. А при використанні РРО звіт за ф. №ЗВР-1 подавати не потрібно, оскільки наразі усі види РРО, зазначені у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, повинні мати можливість подавати до органу ДФС інформацію про такі операції в електронному вигляді по дротових або бездротових каналах зв'язку (що звільняє від обов’язку подання цього звіту).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6441
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202540
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025813
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202567