Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Несвоєчасна заміна реєстраційного посвідчення РРО: яка відповідальність?

ЦСО переопломбувало РРО у зв’язку зі зміною ПЗ, однак заміна реєстраційного посвідчення була здійснена лише через 2 тижні. Чи передбачено відповідальність за проведення операцій через РРО у цей час? Чи потрібно подавати ф. №ЗВР-1 у разі тимчасового не використання РРО внаслідок відсутності операцій?

Згідно з п. 1 глави 2 розд. II Порядку №547, у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються у КОРО, зокрема версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання здійснює перереєстрацію КОРО.

КОРО, видана суб’єкту господарювання залишається чинною до дати виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються на титульній сторінці КОРО.

Отже, при зміні версії програмного забезпечення РРО платник податків має здійснити і перереєстрацію КОРО. При цьому, враховуючи те, що КОРО чинна до дати виникнення відповідних змін і відповідно після їх внесення до реєстраційного посвідчення, то вважаємо, що записи у КОРО у проміжний період будуть вважатись не чинними. І якщо суб'єкт господарювання здійснював оприбуткування коштів за допомогою такої КОРО, зазначені суми коштів можуть вважатись неоприбуткованими. Однак наразі Указ №436, яким встановлювалась відповідальність за неоприбуткування готівки, втратив чинність, то ж такі штрафи не застосовуються.

Тому фактично, відповідальності за проведення операцій через КОРО у період відсутності нового реєстраційного посвідчення РРО наразі не передбачено.

Якщо РРО протягом робочого дня не використовувався, то щоденне видрукування Z-звіту чинним законодавством не передбачено.

Звітність, пов'язана із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), подається суб'єктом господарювання за формою № ЗВР-1 щодо всіх книг обліку розрахункових операцій, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із розрахунковими книжками у випадках, визначених Законом №265.

Отже, Звіт за ф. № ЗВР-1 слід заповнювати відповідно до Інструкції № 13 та подавати до ДПС не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, та щодо КОРО, зареєстрованих на РРО, у разі використання РК на період виходу з ладу РРО та/або відключення електроенергії. При цьому, в разі використання РК на період виходу з ладу РРО подається Довідка у складі Звіту за ф. № 3ВР-1.

Тобто, якщо підприємство не використовує КОРО, а просто припинило проведення операцій через РРО, то подавати звіт за формою № ЗВР-1 не потрібно. А при використанні РРО звіт за ф. №ЗВР-1 подавати не потрібно, оскільки наразі усі види РРО, зазначені у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, повинні мати можливість подавати до органу ДФС інформацію про такі операції в електронному вигляді по дротових або бездротових каналах зв'язку (що звільняє від обов’язку подання цього звіту).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме