Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Застосування РРО при розрахунку через інтернет-банкінг

Чи необхідно пробивати фіскальний чек та через який фіскальний апарат, якщо фізособа здійснює оплату за проживання зі своєї картки на розрахунковий рахунок юрособи через інтернет-банкінг (наприклад, Приват24)?

Наказом №230 затверджено форми документів первинного обліку та Інструкцію про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг, рекомендовані для застосування готельними підприємствами України незалежно від підпорядкування та форми власності.

При здійсненні розрахунків з громадянами за надані готельні послуги слід враховувати п. 9.1 ст. 9 Закону про РРО, відповідно до  якого РРО і розрахункові книжки не застосовуються при наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. Тобто при дотриманні цих вимог готелі можуть не застосовувати РРО.

Зовсім інша ситуація з розрахунками із застосуванням платіжної картки, оскільки в цьому разі оплата здійснюється за безготівковим розрахунком (тобто оплата карткою через Інтернет та термінали).

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО, які включено до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Тобто, операцію зняття коштів із платіжної картки клієнта слід зареєструвати через РРО, оскільки така операція не є операцією безпосередньо проведеною через установу банку. Тому готелі у більшості випадків застосовують РРО, поєднані з платіжними терміналами, що дозволяють розраховуватися платіжними картками.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите БЕСПЛАТНУЮ подписку, перейдя по ссылке; на время карантина мы дарим всем нашим читателям три месяца подписки на пакет «Мой ассистент».

Читайте консультации и аналитику от редакции без ограничений и будьте здоровы!

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Касса , РРО , Торговля , Наличность

Комментарии: 8

Новости по теме

Консультации по теме