Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Добровільний перехід з третьої на другу групу єдиного податку протягом року

ФОП в 2019 році перевищив дохід 1,5 млн грн та з 1 січня 2020 року перейшов до ІІІ групи. Чи має право він знову перейти до ІІ групи з 1 липня 2020 року у зв’язку зі збільшенням лімітів для платників ЄП в 2020 році?

Відповідно до пп. 298.1.5 ПКУ, за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, анулюється реєстрація платника ПДВ у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає ПДВ до складу єдиного податку.

Отже, «єдинники» можуть змінювати групу єдиного податку хоч кожного кварталу, головне — вчасно подати заяву та відповідати вимогам обраної група ЄП.

Нагадаємо, що Законом №540, який набрав чинності з 2 квітня 2020 року  передбачено збільшення граничного обсягу доходів для платників єдиного податку І-ІІІ групи.

Наразі в «ЗІР» з’явилось  роз’яснення, згідно з ним ліміти на 2020 рік встановлюються не пропорційно, а відповідно до нових затверджених розмірів з 02.04.2020 року у повному обсязі. Податківці зауважують, що  ФОПи  з 02.04.2020 р. дотримуються нових річних граничних обсягів доходів (1 млн грн – перша група, 5 млн грн – друга група, 7 млн грн – третя група), які визначаються за період з 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р. (включно).

Таким чином, якщо ФОП ІІІ групи на сьогодні відповідає критеріям та вимогам ІІ групи (зокрема, граничному обсягу доходу 5 млн грн), він має право добровільно з 1 липня 2020 року перейти на ІІ групу ЄП. Для цього потрібно подати заяву не пізніше 15 червня 2020 року.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
2 группа ЕН , 3 группа ЕН , Доходы , Единый налог

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме