Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Гарантійний внесок при проведені земельних торгів: чи буде дохід у «єдинника»?

ФОП - платник ЄП проводить земельні торги. Учасники вносять на його банківський рахунок гарантійні внески. Сторона, яка програла, отримує назад гарантійний внесок. Яке оподаткування?

Відповідно до пп. 1 пп. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку, фізособи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ.

При цьому, податківці у підкатегорії 107.01.03, "ЗІР" роз’яснюють, що суми гарантійних внесків, сплачені для участі в аукціоні та повернуті після його проведення учасникам аукціону, які не були визнані переможцями, не включаються до складу доходу фізособи – підприємця – платника ЄП, оскільки такі внески не є оплатою за товари (роботи, послуги).

Своэю чергою, ст. 135 ЗКУ передбачено, що земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

Організатором земельних торгів є фізична або юридична особа - власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки, які уклали з виконавцем земельних торгів договір про проведення земельних торгів.

Виконавцем земельних торгів є суб'єкт господарювання, який уклав з організатором земельних торгів договір про їх проведення.

Сплачені суми гарантійних внесків (крім випадків, визначених ч. 5 ст. 138 ЗКУ) повертаються виконавцем земельних торгів усім учасникам земельних торгів, які не були визнані переможцями, протягом трьох банківських днів з дня проведення земельних торгів.

Зважаючи на підхід податківців вважаємо, що отримана та повернута суб’єкту господарювання, який не був визнаний переможцем, сума гарантійного платежу не включається до оподатковуваного доходу виконавця (організатора) земельних торгів.

При цьому, сума гарантійного внеску, яка була сплачена переможцем аукціону, у разі її не повернення, а врахування як часткової оплати, включається до складу доходу.

Якщо ФОП виступає лише виконавцем торгів і гарантійний внесок переможця торгів перераховує організатору таких торгів, то до оподатковуваного доходу потрапить лише сума коштів, яка була сплачена як винагорода за проведення торгів.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Доходы , Единый налог , Земля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме