Главная Все консультации Упрощенная система Юрлица на едином налоге

ТОВ на ЄП надає послуги коворкінгу нерезиденту: що з ПДВ?

ТОВ - платник ЄП за ставкою 5% надає послуги коворкінгу нерезиденту (фактичне місцезнаходження приміщення та обладнання – територія України). Чи виникають у ТОВ податкові зобов'язання з ПДВ за ставкою 20% та чи необхідно подавати декларацію з ПДВ? Підпадає чи ні ТОВ під обов'язкову реєстрацію платником ПДВ після цієї операції?

Відповідно до пп. 3 пп. 297.1 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім ПДВ, що сплачується фізособами та юрособами, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3%, а також що сплачується платниками єдиного податку 4 групи.

ДПС в ІПК від 29.07.2019 р. №3540/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що згідно з вищевказаною нормою чинного податкового законодавства ТОВ, яке є платником єдиного податку ІІІ групи зі ставкою 5%, звільнено від обов'язку нарахування і сплати ПДВ та подання податкової звітності з ПДВ.

Однак ст. 208 ПКУ встановлені правила оподаткування ПДВ у разі постачання особою-нерезидентом, яку не зареєстровано як платника ПДВ, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, особі, яку зареєстровано як платника ПДВ, чи будь-якій іншій юрособі – резиденту.

У цьому разі отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою 20% на базу оподаткування, визначену згідно з пп. 190.2 ПКУ (пп. 208.2 ПКУ).

Якщо отримувача послуг не зареєстровано як платника ПДВ, то податкова накладна не складається (пп. 208.4 ПКУ). Він подає форму розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, яка затверджена наказом Мінфін №21.

Отже, лише у разі отримання послуг від нерезидента на митній території України, а не їх постачання нерезиденту, юрособа – неплатник ПДВ нараховує податкові зобов’язання з ПДВ та у терміни для місячного звітного періоду подає вищевказаний розрахунок.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите БЕСПЛАТНУЮ подписку, перейдя по ссылке; на время карантина мы дарим всем нашим читателям три месяца подписки на пакет «Мой ассистент».

Читайте консультации и аналитику от редакции без ограничений и будьте здоровы!

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Юрлица на едином налоге
Теги:
Единый налог , Нерезиденты , НДС , Регистрация , Услуги

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме