Главная Все консультации Упрощенная система Юрлица на едином налоге

Дивіденди нерухомістю: особливості обліку у «єдинника»

Юрособа на ЄП планує в рахунок дивідендів передати нерухомість (балансова вартість на 30.09.2019 р. становить 5 тис. грн) Які наслідки та послідовність дій в такому випадку?

Єдиний податок

ТОВ повинні виплачувати дивіденди грошовими коштами, якщо інше не встановлено одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства (ст. 26 Закону про ТОВ).

На практиці під час виплати дивідендів у натуральній формі зазвичай їх нараховують у грошовій формі. А потім із особою, якій виплачують дивіденди, оформлюють договір купівлі-продажу товарів, необоротних активів і здійснюють взаємозарахування за зобов'язаннями (ст. 601 ЦКУ).  Про це ми також колись говорили тут. У таких випадках розрахунок за відвантажені товари, необоротні активи все одно не проводять у грошовій формі.

З огляду на це слід згадати про особливості спрощеної системи оподаткування. Адже згідно з пп. 291.6 ПКУ платники єдиного податку можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно у грошовій формі.

Згідно із роз’яснення у підкатегорії 108.01.01 «ЗІР» на питання: «Чи мають право ЮО - платники ЄП третьої групи здійснювати бартерні операції (взаємозалік заборгованостей)?» податківці зазначають, що ЮО-"єдинники" не мають права здійснювати бартерні операції, в тому числі погашати заборгованість взаємозаліком за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом ніж грошовим.

Згідно із роз’яснення в ІПК ДФС у Дніпропетровській області від 06.06.2019 р. №2579/ІПК/04-36-12-04-21 норма пп. 291.6 ПКУ  регламентує тільки форму отримання доходу, якій підлягає оподаткуванню єдиним податком, а саме виключно грошову форму.

Оскільки під виплатою дивідендів у негрошовій формі йде мова про звичайний продаж ОЗ, тобто про отримання доходу ЮО-єдинником від продажу ОЗ (детально про облік та оподаткування продажу ОЗ "єдинниками" ми писали тут) , а ми вказали вище, що доходи мають отримуватися виключно у грошовій формі, то вважаємо, що "єдинник" не може виплатити дивіденди у негрошовій формі та при цьому залишитися на спрощеній системі оподаткування, адже фактично дохід не буде отримано в грошовій формі, а буде зарахований в рахунок погашення заборгованості по дивідендам.

Втім, оскільки саме із цього приводу податківці не надавали своїх роз’яснень, радимо ЮО-"єдиннику" утриматися від виплати дивідендів у негрошовій формі до отримання власної ІПК.

 

ПДВ

Якщо виплата дивідендів проводиться у товарній формі (продукцією, товарами), то така операція оподатковується ПДВ на загальних підставах, оскільки така операція визначається як продаж товарів. Тобто виплата дивідендів у натуральній формі оподатковується ПДВ у загальному порядку за ставкою 20%.

Емітент, який виплачує дивіденди у товарній формі, має скласти ПН, зареєструвати її в ЄРПН та включити суму ПДВ до податкових зобов'язань звітного періоду.

Зазначений порядок оподаткування дивідендів визначено пп. 196.1.6 ПКУ. Про це ми зазначали тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Юрлица на едином налоге
Теги:
Дивиденды , Единый налог , НДС , Недвижимость , Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме