• Посилання скопійовано

Поворотна фінансова допомога від засновника може надаватися на будь-яку суму

ТОВ-єдинник отримало поворотну фінансову допомогу від засновника фізичної особи. Чи є обмеження в сумі такої поворотної допомоги, яка фіксується у відповідному договорі?

Відповідно до пп. 14.1.257 ПКУ поворотна фінансова допомога  сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

Порядок укладання договору позики встановлено главою 71 ЦКУ. Нормами цієї глави ЦКУ не встановлено обмеження щодо суми позики. Але п. 1 ст. 1047 ЦКУ визначено, що договір позики має бути укладений у письмовій формі, якщо його сума не менше ніж у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми. 

Тож, поворотна фінансова допомога від засновника може надаватися на будь-яку суму.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»