Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Який штраф за невиконання квоти?

За 2020 рік середньооблікова чисельність штатних працівників склала 8 чоловік. Квоту щодо працевлаштування осіб з додатковими гарантіями не виконано. Яка передбачена відповідальність за неподання Звіту про квоти, №3-ПН, а також за фактичне невиконання квоти? Які органи контролю можуть накладати штрафні санкції за невиконання квоти?

Звіт про квоти подається щодо прийняття на роботу громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Їх перелік наведено у ст. 14 Закону про зайнятість. Це річний звіт і за 2020 рік його слід подати до 01.02.2021 р. Подають його юридичні особи (роботодавці) до Державної служби зайнятості.

За неподання (несвоєчасне подання) цього звіту штрафні санкції не встановлені, як і не встановлена відповідальність за допощені помилки у ньому.

Водночас, до повноважень територіальних органів Держпраці належать здійснення нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість з питань дотримання прав і гарантій щодо працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та здійснення відповідних перевірок роботодавців.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 53 Закону про зайнятість у разі невиконання роботодавцем протягом звітного року встановленої квоти для працевлаштування з нього стягується штраф.

За кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти платиться штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення. У 2021 році з січня по листопад штраф складе 12000 грн, з грудня – 13000 грн.

Сам Звіт про квоти не містить розрахунку такого штрафу, адже з наведеної в ньому інформації не випливає, що заяви про прийом на роботу або скерування від центру зайнятості від певних категорій осіб юрособі подавалися. Тобто застосовується такий штраф лише за наслідками перевірок від Держпраці в разі виявлення такого порушення.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Отчетность , Проверки , Штрафы

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме