Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Яку відповідальність встановлено за відсутність щозмінних медоглядів водіїв?

Хто може здійснювати перевірки проведення щозмінних медоглядів водїів? Яка відповідальність та який строк давності застосовується щодо такого порушення?

Обов’язок проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів підприємств, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (перевізника), передбачено у п. 1.4 Наказу № 65/80.

Відповідальність за відсутність такого огляду прямо встановлено лише у ч. 5 ст. 133-1 КУпАП, зокрема, у вигляді накладення штрафу в розмірі 30 НМДГ (при повторному порушенні протягом року у розмірі 80 НМДГ). Накладається така відповідальність безпосередньо працівниками поліції у випадку перевірки водія ТЗ та виявлення відсутності відмітки про проходження такого медогляду.

Окрім цього, за відсутність медогляду до відповідальності може бути притягнуто і роботодавця у разі проведення перевірки органами Держпраці, як за порушення інших вимог трудового законодавства (зокрема, не забезпечення безпечних умов праці). За таке порушення може бути накладено фінансові санкції у розмірі мінімальної зарплати.

Строків давності за таке порушення ст. 265 КЗпП не встановлено.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Штрафы , Трудовые отношения , Медицина

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме