Главная Все консультации Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Контрагент не платить за рахунками? Це не привід не платити зарплату!

Контрагент не виплачує кошти за надані послуги та реалізовані товари. Відповідно, продавець не має коштів на своєчасну виплату зарплати. Чи можна через це уникнути штрафів при перевірці Держпраці?

На жаль, ні, і це прямо зафіксовано законом.

Законом про оплату праці та КЗпП чітко встановлені строки виплати зарплати, і їх порушувати не можна. Ми про це писали тут>>

За порушення строків виплати зарплати передбачено кілька видів відповідальності, ми про них писали тут.  З того часу лише зріс розмір фінансової відповідальності, адже 3 мінімальні зарплати у 2019 році вже становлять 12 519 грн (а не 11 169 грн, як це було у 2018 році).

Щодо питання, де взяти гроші на виплату зарплати, ст. 4 Закону про оплату праці говорить: «джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності».

Тобто, якщо доходів роботодавця не вистачає для фінансування витрат на оплату праці, він має залучати кошти іншим шляхом, наприклад, через позики або кредити. Та, зрештою, звертатися до суду щодо можливості стягнення боргів із контрагентів, які не розраховуються. 

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Быкова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Ответственность , Заработная плата , Проверки , Штрафы , Трудовые отношения , Гоструда

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме