Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону №2464 у разi якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розмiру мiнiмальної зарплати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄСВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄСВ у розмірі 22%.
Водночас при нарахуваннi заробiтної плати (доходiв) фiзичним особам з джерел не за основним мiсцем роботи ставка ЄСВ у розмірі 22% застосовується до визначеної бази нарахування незалежно вiд її розмiру.
Таким чином, доплату ЄСВ до мінімалки на зарплату (доходи) сумісників підприємство не проводить в 2017 році, так само як і раніше.
Крім цього, варто зауважити, що тут ми вже зазначали, що прем’єр-міністр застерігає роботодавців від зловживань, наприклад, щодо оформлення працівника на півставки, неповний робочий день й говорить відповідальність роботодавця при виявлені неспівпадінні у тому, що людина працює повний робочий день, а оформлена як на неповний.
Нагадаємо, згідно з оновленою нормою ст. 265 КЗпП юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві - у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити