Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

ФОП – «загальник» здає приміщення в оренду: чи буде ЄСВ?

ФОП на загальній системі оподаткування здає приміщення в оренду. Чи є орендна плата базою для нарахування ЄСВ?

Як відомо, договір оренди — це цивільно-правовий договір, який регулюється главами 58 та 59 ЦКУ. Згідно зі ст. 759 ЦКУ, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Таким чином, договір оренди не є договором на виконання робіт (регулюється главою 61 ЦКУ) або договором на надання послуг (регулюється главою 63 ЦКУ).

ДФСУ у листі від 21.09.2017 р. №2021/6/99-99-13-02-03-15/ІПК нагадує, що  базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно- правовими договорами.

Договір оренди не підпадає під визначення таких договорів, а отже, дохід у вигляді орендної плати, виплаченої на користь фізособи, не є базою нарахування ЄСВ.

Проте, якщо  ми говоримо про нарахування ЄСВ на прибуток від діяльності ФОП на загальній системі, слід зазначити таке: базою нарахування ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Відповідно, об'єктом оподаткування ФОП є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (пп. 177.2 ПКУ).

Тобто отримана ФОПом орендна плата (виручка), зменшена на суму витрат (в даному випадку це можуть комунальні платежі, тощо) сформує  чистий дохід, який обкладатиметься ПДФО та, відповідно, буде базою для нарахування ЄСВ (в межах максимальної величини, звісно).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Аренда , Предприниматели

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме