Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Нарахування лікарняного під час відпустки УБД

Працівник підприємства має статус УБД, в листопаді взяв відпустку УБД з 08.11.2021 по 21.11.2021 р. Під час цієї відпустки він захворів. Лікарняний відкрито з 18.11.2021 по 23.11.2021 рр., продовження з 24.11.2021 по 27.11.2021 рр. З якого числа підприємство повинно нарахувати лікарняні по лікарняним листам?

Учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначений Законом №3551-XII, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, що зафіксовано у ст. 77-2 КЗпП та у ст. 16-2 Закону про відпустки.

Оскільки спеціальних застережень у цих нормах не зроблено, то право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата відпусток здійснюється за рахунок коштів установ та організацій. Дана відпустка не належить до категорії щорічних.

Така відпустка, на відміну від щорічної, надається незалежно від відпрацьованого в році часу, повної тривалості один раз протягом календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни. Не використана у поточному році така відпустка на наступний рік не переноситься.

Відповідно до ст. 22 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного із зазначених у цій статті страхових випадків, в тому числі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком.

Відповідно до ст. 11 Закону про відпустки, у випадку, якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, то вона продовжується (тобто надається після закінчення хвороби працівника) або її невикористана частина переноситься на інший період.

Тобто, лікарняний оплачують, лише якщо період тимчасової непрацездатності припав на щорічну основну чи додаткову відпустку, а також додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.

Таким чином, враховуючи, що додаткова відпустка учаснику бойових дій не переноситься на інший період під час лікарняного, а також те, що середній заробіток не може зберігатися одночасно і за дні відпустки, і за дні тимчасової непрацездатності, то лікарняні працівнику за період перебування у відпустці, як учасникам бойових дій, не оплачують. Також див. тут.

В ситуації що розглядається, працівник підприємства в листопаді взяв відпустку УБД з 08.11.2021 по 21.11.2021 р., під час якої захворів. Лікарняний відкрито з 18.11.2021 по 23.11.2021 рр., продовження з 24.11.2021 по 27.11.2021 рр. Оскільки йдеться про один страховий випадок, перші п’ять днів тимчасової непрацездатності вираховуються з 18.11.2021 р., а з 23.11.2021 р. - дні тимчасової непрацездатності починаючи з шостого дня оплачуються за рахунок коштів ФСС.

Тож, виходить, що чотири календарні дні хвороби працівника, які припали на додаткову відпустку, це дні з 18.11.2021 по 23.11.2021 р., оплаті не підлягають. 24.11.2021 р., тобто один день потрібно оплатити за рахунок підприємства, а починаючи з 23.11.2021 по 27.11.2021 рр. потрібно подати до ФСС заяву-розрахунок на отримання відшкодування днів втраченого заробітку працівником починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Больничные , Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме