Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Індексація зарплати новоприйнятого працівника

Як проводиться індексація зарплати новоприйнятого працівника? Чи нараховується індексація за липень 2021 р., якщо працівника прийнято в липні 2021року?

Правила, що регулюють процес проведення індексації, визначені Порядком №1078, ось з його допомогою і визначимо, який місяць є базовим для даної ситуації. 

Настання права на індексацію заробітної плати працівника залежить від базового місяця (точки відліку для обчислення індексу споживчих цін) і коефіцієнта індексації.

Для новоприйнятих працівників обчислення ІСЦ для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник (п. 10-2 Порядку №1078).

Тобто, місяць підвищення окладу завжди є базовим місяцем для проведення індексації зарплати. Проте коли настане право на індексацію зарплати, а також яким буде коефіцієнт поточної індексації, залежить від розміру приросту ІСЦ.

Індексація зарплати новоприйнятого працівника залежить від того на яку посаду від прийнятий. І так, якщо: 

  • працівника прийнято на роботу на новостворену посаду (якої раніше в штатному розписі не було), то базовим місяцем буде місяць створення посади (введення її до штатного розпису). Обчислення ІСЦ для проведення індексації повинне здійснюватися з наступного після створення посади місяця, а індексацію потрібно проводити з наступного місяця. Аналогічна думка міститься у листі Мінсоцполітики від 14.06.2016 р. № 263/10/136-16

Наприклад, до штатного розпису ввели нову посаду в червні 2021 р., то базовим буде саме червень місяць, тому працівник, який став до роботи в липні 2021 р., матиме право на індексацію вже в першому місяці роботи. Якщо нову посаду ввели до штатного розпису в липні 2021 р. і в цьому ж місяці прийняли на роботу працівника, то липень 2021 р. буде базовим місяцем, а право на індексацію настане з наступного місяця, а не в місяці прийняття;

  • працівника прийняли на вже існуючу посаду, тоді базовим місяцем буде місяць останнього підвищення окладу за займаною посадою.

Наприклад, останнє підвищення окладу за цією посадою відбулося в січні 2021 р., то й базовим місяцем буде січень 2021 р., тому працівник прийнятий у липні 2021 р. матиме право на індексацію вже в першому місяці роботи;

  • працівника прийняли на існуючу посаду, але за якою збільшено кількість штатних одиниць, тоді базовим місяцем буде місяць останнього підвищення окладу за аналогічною посадою.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Индексация , Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме