Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Виплата відпустки за попередні три роки

Підприємство має працівників, які не були у відпустці 2-3 роки. Чи законно надати відпустку за 1календарний рік - 24 к.д., а за решту (24х2) виплатити компенсацію?

У ч. 5 ст. 11 Закону про відпустки містяться вимоги щодо ненадання працівникам щорічних відпусток, зокрема, забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, ненадання щорічної відпустки протягом робочого року особам до вісімнадцяти років і працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці чи з особливим характером праці. 

Таким чином, щорічна відпустка має надаватися вчасно згідно із затвердженим графіком відпусток. При цьому, якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку в минулому році або за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення незалежно від підстав йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток на підставі ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки, тому що законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається право на щорічну відпустку.

Отже, працівник може скористатися накопиченою відпусткою за минулі роки в поточному році. Надання відпустки за минулі роки оформляється аналогічно відпустці за поточний рік, тобто працівник (за необхідності) пише заяву про надання відпустки за відповідний період, керівник підприємства видає наказ, в якому зазначає, за які роки надається відпустка та якої тривалості, а бухгалтер нараховує та виплачує працівнику відпускні й зарплату за відпрацьований до відпустки час не пізніше як за три дні до її початку.

При цьому пам’ятайте, що обмеження (що відпустка не може бути більше 59 календарних днів), визначене ст. 10 Закону про відпустки, не діє при наданні відпустки за минулі роки. Роботодавець може лише зменшити тривалість такої відпустки у разі виробничої необхідності, що потребує перебування працівника на робочому місці.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону про відпустки за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівнику щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Тобто, працівник в обов’язковому порядку має відгуляти належні йому 24 календарні дні, а за решту - отримати грошову компенсацію.

Таким чином, якщо працівнику не надавалася відпустка протягом 2-х чи 3-х років підряд, то йому потрібно оформити відпустку на 24 календарні дні або більшої тривалості, а за решту днів - виплатити компенсацію. При цьому оформляється, розраховується і виплачується відпустка за минулі роки у поточному 2021 році.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Отпуска , Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме