Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Відгул за роботу у святковий день

Чи можна надавати працівнику відгул при підсумованому обліку робочого часу у зв'язку з роботою у святковий день напередодні самого святкового дня чи лише після відпрацьованого робочого дня у святковий день?

Святкові та неробочі встановлюються виключно законодавством (ст. 73 КЗпП).

Згідно зі ст. 72 КЗпП, робота у вихідний день може компенсуватися за згодою сторін у грошовій формі у подвійному розмірі або наданням іншого дня відпочинку. Про це також зазначено у листі Мінпраці від 29.12.2009 р. № 853/13/84-09.

Відповідно до ст. 107 КЗпП, робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі працівникам, які одержують місячний оклад:

  • у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу;
  • в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Аналогічне роз’яснення міститься у листі Мінсоцполітики 17.02.2012  р. № 51/13/116-12.

Також ч. 3 ст. 107 КЗпП передбачає можливість надання працівнику, який працював у святковий чи неробочий день, іншого дня відпочинку (відгулу) за його бажанням. Однак, інший день відпочинку надається працівнику тільки за наявності згоди сторін, оскільки законодавством не передбачено такий обов’язок роботодавця.

Держпраці у Дніпропетровській області зазначає, що спосіб компенсації роботи у вихідний день завжди визначається угодою сторін (незалежно від того, від кого виходить ініціатива), а робота у святковий та неробочий день завжди оплачується в подвійному розмірі, і лише по досягненні згоди сторін працівнику за його бажанням (тобто ініціатива має виходити від працівника) може бути надано інший день відпочинку (відгул).

Отже, питання щодо конкретної дати надання відгулу за роботу у святковий день вирішується за погодженням між працівником (на підставі його заяви) та роботодавцем з урахуванням інтересів обох сторін, а також із застосуванням відповідних положень колективного договору.

Зазначимо, якщо працівником на власний розсуд використано право на відгул, це вважатиметься неявкою на роботу без поважних причин, що згідно з п. 4 ст. 40 КЗпП може бути підставою для звільнення працівника за прогул.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме