Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Оформлено допомогу по частковому безробіттю:що зі страховим стажем працівників?

У період з 01.04.2020 р. по 24.05.2020 р. підприємство повністю зупинило діяльність у зв'язку з карантином. З Центром зайнятості оформлений договір на допомогу по частковому безробіттю. Чи враховується період отримання: до страхового стражу працівників при нарахуванні пенсії; до страхового стажу при розрахунку оплати непрацездатності; для права на щорічну відпустку за цей період?

Щодо страхового стажу для призначення пенсії

Відповідно до ст. 24 Закону №1058, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Отже, періоди, протягом яких працівник – застрахована особа, отримував допомогу по безробіттю (зокрема, частковому) враховуються для страхового стажу для  призначення пенсії.

 

Щодо стажу для оплати листків непрацездатності

Згідно зі ст. 24 Закону №1105, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Таким чином,  періоди, коли працівником отримувалась допомога по частковому безробіттю, включають до страхового стажу для нарахування  допомоги по тимчасовій непрацездатності.

 

Щодо стажу для щорічної відпустки

Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону про відпустки, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Отпуска , Больничные , Трудовые отношения

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме