Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Виправлення невідображеного доходу минулого періоду в Звіті з ЄСВ звільненому працівнику

Виявлено помилку з Звіті з ЄСВ за січень 2017 року: щодо звільненого працівника не показали компенсацію за невикористану відпустку, яку нарахували та виплатили при звільненні, а ще не подали таблицю 5. Внаслідок чого в Е-кабінеті "висить" переплата з ЄСВ з суми компенсації. Як виправити помилку за січень 2017 року?

Платниками ЄСВ відповідно до ст. 4 Закону про ЄСВ є роботодавці: юридичні та фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. 

Платники ЄСВ, зокрема, роботодавці, зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ за застрахованих осіб (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ). Тому яку б помилку не допустили, її потрібно виправити.

 

Виправлення у таблиці 5 Звіту з ЄСВ

Якщо не було відображено інформацію про звільнення працівника, потрібно сформувати таблицю 5 за січень 2017 року з типом «додаткова» та зазначити у графі 11 дату припинення трудових відноси, тобто дату звільнення «31» та додати титульний аркуш згідно з вимогами п. 4 розділу V Порядку №435.

 

Виправлення у таблиці 6 Звіту з ЄСВ

Данне виправлення проводимо у чинній формі звіту на момент виявлення помилки, тобто у єдиній звітності за Порядком №773.

Порядок №773 говорить: платник єдиного внеску у звітному (податковому) періоді може провести коригування та виправити помилку, допущену у попередніх звітних (податкових) періодах, здійснити донарахування або зменшення єдиного внеску, застосовуючи коди типу нарахувань 2, який відноситься до реквізиту "9" Додатку 1, а суму компенсації потрібно віднести до того місяця, у якому її було нараховано вказавши у реквізиті 10 - "012017". 

В розділі І основної частини звіту, крім даних звітного кварталу, зазначаємо у рядку 4 (і в службовому рядку 4.1) суму ЄСВ з суми компенсації. При цьому значення рядка 4 увійде до загального підсумку звіту – він враховується при визначенні суми ЄСВ до сплати в рядках 7 та 8.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отпуска , Доходы , Единый социальный взнос , Отчетность , Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме