Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Річний звітний період з податку на прибуток та квартальна фінзвітність за формами №1-м, №2-м

Після того, як збільшено річний дохід платників податку на прибуток, якщо платник не перевищує дохід 40 млн грн, то декларація з прибутку буде річна. Як бути з фінзвітністю за ф. №1-м, №2-м: її потрібно подавати щоквартально чи можна за рік? Якщо поквартально, то тільки до статистики чи до податкової потрібно подавати також?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, платник податку на прибуток, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

ДПС у м. Києві інформує, що Законом № 466-IX внесено  зміни  до  пп. 134.1.1 ПКУ в частині підвищення вартісного критерію річного доходу для незастосування різниць з 20 до 40 млн грн (набули чинності 23 травня 2020 року) та до пп. 137.5 ПКУ у частині підвищення вартісного критерію річного доходу для застосування річного звітного періоду (набудуть чинності з 1 січня 2021 року).

Це означає,  що платники податку на прибуток підприємств, у яких річний дохід за 2020 звітний рік не перевищує 40 млн грн зможуть:

  • прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, у декларації за 2020 рік;
  • застосовувати у 2021 році річний податковий (звітний) період з податку на прибуток підприємств.

При цьому у 2020 році річний податковий (звітний) період з податку на прибуток підприємств застосовується платниками, у яких річний дохід за 2019 звітний рік не перевищує 20 млн гривень.

Тобто, юридичні особи,  які за підсумками 2019 року податкового року отримали бухгалтерський дохід (за вирахуванням непрямих податків) понад 20 млн грн,  подають декларацію з податку на прибуток за 1 квартал, півріччя, 9 місяців 2020 року та за 2020 рік.

Якщо за 2020 рік бухгалтерський дохід платника не перевищить 40 млн грн, то далі він звітуватиме лише за 2021 рік. Тим часом, якщо бухгалтерський дохід платника за 2020 рік перевищить 40 млн грн, то у 2021 році він перебуватиме на квартальному звітному періоді.

Звітний період та форма фінансової звітності визначається незалежно від звітного періоду з податку на прибуток. Річну фінансову звітність наразі подають лише мікропідприємства. Малі підприємства подають квартальну фінансову звітність до органів статистики, при цьому якщо з податку на прибуток застосовується річний звітний період, то до податкових органів подавати квартальну фінзвітність  не потрібно.

 Більш докладно про квартальну фінзвітність ми писали тут.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Налог на прибыль , Декларация

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме