Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Чи потрібен РРО при отриманні та поверненні фіндопомоги через касу?

Підприємство (платник податку на прибуток, неплатник ПДВ) отримує та виплачує фінансову допомогу через касу підприємства. РРО у підприємства нема. Чи є ця операція розрахунковою? Чи повинно підприємство використовувати РРО?

Ні, використовувати РРО не потрібно. І ось чому.

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО, РРО застосовують при здійсненні суб’єктами господарювання розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція – це:

  • приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг);
  • видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу); 
  • у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Тобто, РРО має застосовуватися там, де отримують кошти за продані товари, послуги. Або отримуються кошти, щоб їх переказати іншому суб’єкту господарювання.

У разі отримання та повернення фіндопомоги відсутня операція продажу товарів, послуг. Поряд з цим, кошти фіндопомоги отримується не для того, щоб їх переказати іншому суб’єкту господарювання.

А відтак, при отриманні і поверненні фіндопомоги відсутня розрахункова операція в розумінні Закону про РРО. Отже, і РРО не застосовується.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Касса , РРО , Финансовая помощь

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме