• Посилання скопійовано

ТОВ перерахувало грошову фінансову допомогу благодійному фонду: що в обліку?

ТОВ перерахувало грошову фінансову допомогу благодійному фонду в сумі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. У декларації з податку на прибуток відображено суму перевищення через додаток РІ. Як всю суму перерахування відобразити у витратах звіту про фінрезультат? Як відобразити в обліку?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Нормами пп. 140.5.9 ПКУ передбачено збільшення фінансового результату податкового (звітного) періоду на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (пп. 44.1 ПКУ).

Таким іншим документом, пов'язаним з обчисленням і сплатою податків і зборів, може бути Розрахунок 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року з метою відображення в обліку та Декларації з прибутку суми перерахованої грошової фінансової допомоги благодійному фонду.

Для визнання цього Розрахунку первинним документом його необхідно оформити відповідно до вимог ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів.

Згідно з п. 29 П(С)БО 16 до складу інших витрат включаються витрати, які виникають під час діяльності (крім фінансових витрат), але не пов'язані безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг). 

Сума визнаних інших витрат відображається за дебетом субрахунку 977, за кредитом – списання на рахунок 79 «Фінансові результати».

У звіті про фінансові результати вся сума інших витрат відображається у рядку 2270 розділу І «Фінансові результати» цього звіту.

Отже, виходячи з того, що дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінрезультату до оподаткування платник податку на прибуток використовує для обрахунку об'єкта оподаткування на підставі пп. 44.2 ПКУ, а не навпаки, то проведенням ДТ 977 та КТ 685 відображається вся сума перерахованої грошової фінансової допомоги благодійному фонду. Відображення в бухобліку суми, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, чинним законодавством не передбачено. Тобто, ця різниця в бухобліку не відображається.

Сума прибутку до оподаткування в звіті про фінансовий результат має відповідати рядку 02 декларації з податку на прибуток. Далі, у рядку 03 декларації, відображаються різниці, і нарешті, у рядку 04 – прибуток, скоригований на різниці з метою оподаткування. Рядки 03 та 04 декларації не можуть співпадати з даними  бухобліку та, відповідно, не звіряються з ним. 

У ситуації, що розглядається, первинним підтверджуючим документом є Розрахунок 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року з метою відображення в обліку та Декларації з прибутку суми перерахованої грошової фінансової допомоги благодійному фонду.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    Сьогодні 15:233
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024161
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202456
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202425
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202448