Главная Все консультации Учет и отчетность Автоматизация

Зміна акту оренди

Змінено ціну оренди приміщення з 25 000 грн до 10 000 грн ще в лютому 2021 року. До травня виписували акти та реєстрували ПН за старою ціною - 25 000 грн. Як правильно зробити коригуючі акти з лютого до травня 2021 року за новою ціною - 10 000 грн?

Відповідно до ст. 632 ЦКУ, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.

Згідно з ч. 4 ст. 762 ЦКУ, наймач має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася.

Відповідно до ст. 286 ГКУ, орендар має право вимагати зменшення розміру орендної плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, змінилися передбачені договором умови господарювання.

Така домовленість оформляється додатковою угодою до договору. 

Для укладення додаткової угоди на зменшення ціни орендарю потрібно надати докази, що до цього призвели (форс-мажорні обставини) та обгрунтувати свою позицію. Це може бути сертифікат Торгово-промислової палати. 

В зазначеній ситуації керівники організацій (орендар та орендодавець) так і зробили ще у лютому, але забули повідомити про це своїх бухгалтерів. Тому, через ситуацію, що склалася, бухгалтер орендодавця і надалі виставляв акти про надання послуг у розмірі визначеним договором оренди (25000,00 грн), а бухгалтер орендаря сплачував зазначену суму.

Оскільки, в даному випадку, оплата орендарем здійснювалася протягом чотирьох місяців за договором без врахування змін передбачених додатковою угодою, то умови такого договору вважаються виконаними і акти коригуванню не підлягають, а додаткова угода вважатиметься такою, що підписана "заднім числом".

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Автоматизация
Теги:
Аренда , Налоговая накладная

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме