Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Відповідальність за порушення граничних сум розрахунку готівкою

У 2016-2017 рр. засновник вносив у касу підприємства фіндопомогу у сумах 500, 400 тис. грн і т.д. Які штрафи загрожують підприємству, якщо сума прийнятих у касу коштів у 2017 р. перевищувала 50 тис. грн одноразово? Чи є термін давності для застосування санкцій?

Нагадаємо, що обмеження готівкових розрахунків у 2016 році було встановлено п. 1 постанови НБУ від 06.06.2013 р. №210, який тоді мав таку редакцію: "Установити граничну суму розрахунків готівкою:

  • підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня у розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;
  • фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень".

З 04.01.2017 р. формулювання цього пункту було змінено й стало таким: "Установити граничну суму розрахунків готівкою:

  • підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня у розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;
  • між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 000 (п'ятдесяти тисяч) гривень".

Відповідно,  до 04.01.2017 р. можна було проводити розрахунки за поворотною фіндопомогою без обмеження суми, а після цієї дати діє обмеження у розмірі 50 тис. грн протягом одного дня.

Перевищення граничних сум розрахунків готівкою тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб підприємства від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 — 3400 грн) (ст. 163-15 КпАП).  За повторне порушення протягом року передбачено відповідальність у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 — 17000 грн). Розгляд справ про такі правопорушення — прерогатива контролюючих органів. Додатково про відповідальність див. роз'яснення Головного управління ДФС у Донецькій області.

Зауважимо, що адміністративне стягнення може застосуватися не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення (при триваючому правопорушенні — не пізніш як через два місяці з дня його виявлення) (ст. 38 КпАП).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Каса , Штрафи , Готівка

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі