Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Яка відповідальність передбачена за помилки у звіті про використання марок акцизного податку

Підприємство (виробник алкогольної продукції) щомісяця до ДФСУ подає звіт про використання марок акцизного податку. Яка відповідальність передбачена за помилки при складанні звіту?

Законодавчими документами не визначено відповідальність за помилки допущені при складанні даного звіту. Однак, варто зважати, що даний звіт зазначено у Положенні «Про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів». А згідно з роз’ясненнями податківців вважаються такими, що немарковані, зокрема алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

А от за такі порушення штрафи можуть бути суттєвими:

Відповідальність за недодержання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи відповідно до закону (п. 228.9 ПКУ). 

Відповідно до ст. 156 КУпАП роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. 

Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, або з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 164-5 КУпАП). 

Відповідно до ст. 17 Закону№481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200% вартості товару, але не менше 17000 грн. 

Отже, якщо в звіті про використання марок акцизного податку були помилки, краще за все їх швидко виправити. Однак поточна форма звіту не містить рядків для такого виправлення і не може бути уточнюючою. Тож, як зробити таке виправлення, слід узгодити із податківцями. Можливо, вони запропонують перездати такий звіт. Або подавати звіт за наступний звітний період вже із вірними показниками, разом із поясненням, яка помилка була допущена в попередніх звітах. 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Відповідальність , Тютюнові вироби , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі