Відповідь на це питання залежить від того, чи працював працівник у ці дні, чи ні.
Якщо він не працював, тобто не виконував завдань, покладених на нього у відрядженні, то вихідні дні у відрядженні не оплачуються.
Якщо працівник у вихідні дні працював та йому не було оплачено за роботу у вихідні або не надано днів відгулів, таке порушення належить до порушень мінімальних державних гарантій у оплаті праці (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Штраф за таке порушення застосовується у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення.
Відповідно до ст. 95 КЗпП мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.
Статтею 12 Закону «Про оплату праці» встановлено також інші норми і гарантії в оплаті праці:
- Норми оплати праці (за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо)
- гарантії для працівників (оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов'язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров'я на легшу нижчеоплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв'язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів тощо);
- гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо встановлюються Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства України.
Норми і гарантії у оплаті праці, передбачені частиною 1 ст. 12 та КЗпП, є мінімальними державними гарантіями.
Але не слід забувати про те, що працівник, якому ви не надали відгулів та не оплатили у подвійному розмірі за роботу у вихідний день, звільнився. А це означає, що з ним при звільненні повністю не розрахувалися. І він може в будь-який момент звернутися по остаточний розрахунок та середній заробіток за весь час затримки розрахунку. Докладніше про це читайте тут>>