• Посилання скопійовано

За несвоевременное представление отчета по ЕСВ — штраф 170 грн

17.04.2011 г. сдали по электронке отчет по ЕСВ, поступила квитанция о приеме отчета. Но бухгалтер не обратила внимания на замечание, что строка 4 таблицы 2 заполнена неверно, о чем было сказано в квитанции. 23.04.2011 г. она отправила исправленный отчет по электронке. Какие штрафы согласно законодательству могут быть применены к предприятию?

В п. 5.4 Порядка №22-2 сказано, что в случае выявления органом Пенсионного фонда недостоверных сведений о застрахованных лицах, которые поданы и/или накоплены в электронных базах данных персонифицированного учета, Пенсионный фонд в течение двух рабочих дней сообщает страхователю о выявлении недостоверных данных. Страхователь подает в соответствующий орган Пенсионного фонда в течение следующих десяти рабочих дней необходимые отменяющие документы относительно обнаруженных недостоверных данных о застрахованном лице и одновременно первоначальные документы с указанными правильными сведениями на одно застрахованное лицо.

Как видим из вопроса, районное отделение ПФУ направило предприятию письмо о том, что обнаружены недостоверные данные. Предприятие не уложилось с исправлением в срок представления отчетности. Как поступить в конкретном случае? Специалисты ПФУ в письмах пока не дали разъяснения. Исправления предусматриваются только к конкретным застрахованным лицам. А штрафная санкция за неподачу, несвоевременную подачу, подачу не по установленной форме отчетности, предусмотренной Законом о ЕСВ, в территориальные органы ПФУ влечет за собой штраф в размере 10 н. м. д. г., то есть 170 грн (пп. 7.2.4 Инструкции №21-5). Основанием для штрафа является решение о применении штрафных санкции по форме согласно приложению 12 к Инструкции №21-5.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Андрущак Богдана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Відповідальність за помилку при заповненні ВКО
    При заповненні ВКО (на здачу торгового виторгу) у графі «Видати» прописувалося не ПІБ касира, а номер банківського рахунку, куди цей виторг потрапляв. Але у самій квитанції зазначено як номер рахунку, так і ПІБ касира, через якого здавався виторг. Відповідно у касову книгу теж тягнуло номер рахунку, а не ПІБ касира. Чи буде це помилкою та яка відповідальність?
    17.05.202455
  • Чи може Держпраці накладати штрафи при перевірці протягом або після закінчення воєнного стану?
    Чи може Держпраці при перевірці, зараз або після закінчення воєнного стану, накласти штрафи за неправильне нарахування відпускних, які припадають на період дії воєнного стану?
    26.04.2024579
  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.20241251
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 159
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 618