• Посилання скопійовано

Відповідальність за несвоєчасне подання декларації платника ЄП та сплату ЄП до ФОП через судове оскарження

Якщо після рішення на користь ФОП щодо скасування анулювання реєстрації платника ЄП, така особа подає Декларацію та сплачує ЄП за звітний період, який припадає на період адміністративного або судового оскарження, то за несвоєчасне подання Декларації та сплату ЄП не застосовується фінвідповідальність

Податківці у підкатегорії 107.05 ЗІР роз'яснили, що Відповідно до абзацу 1 пп. 299.11 ПКУ у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

Згідно з пп. 299.13 ПКУ з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному вебпорталі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань і власному офіційному вебсайті дані з реєстру платників єдиного податку, зокрема дату виключення особи з реєстру платників єдиного податку.

Будь-яке рішення контролюючого органу згідно з пп. 55.1 ПКУ може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.

Якщо платник податків вважає, що контролюючим органом було не правомірно анульована реєстрація його платником єдиного податку, він може оскаржити рішення про анулювання реєстрації платником єдиного податку як в адміністративному, так і в судовому порядку відповідно до пп. 56.1 ПКУ.

Слід зазначити, що у випадку анулювання реєстрації платником єдиного податку фізична особа – підприємець не може бути платником єдиного податку із дати вилучення з реєстру платників єдиного податку і вважається платником на загальній системі оподаткування (у тому числі під час адміністративного і судового оскарження рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку).

Частиною першою ст. 18 ГПКУ встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.

Враховуючі положення пп. 55.1 ПКУ і ч. 1 ст. 18 ГПКУ у разі прийняття рішення контролюючого органу або суду на користь фізичної особи – підприємця за яким скасовано анулювання реєстрації платника єдиного податку, контролюючим органом самостійно вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку, зокрема, анулюється дата виключення фізичної особи – підприємця з реєстру платників єдиного податку, і така особа вважається такою, що продовжує перебувати на спрощеній системі оподаткування (у тому числі в період адміністративного або судового оскарження).

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій платника єдиного податку (пп. 300.1 ПКУ).

Водночас, обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок незаконних рішень, дій або бездіяльності контролюючих органів (пп. 112.8.4 ПКУ).

Отже, якщо після прийняття рішення контролюючим органом вищого рівня або судом на користь фізособи – підприємця щодо скасування рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації платника єдиного податку, така особа подає Декларацію та сплачує єдиний податок за звітний період, який припадає на період адміністративного або судового оскарження, в якому настав граничний термін подання такої Декларації та сплати податку, то в такому випадку за несвоєчасне подання Декларації та несвоєчасну сплату єдиного податку до фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку не застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), встановлених ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»