Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР дали інформацію, що платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів (пп. 97.1 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Коригування показників ПН-РЕЗ здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів та лише за дотримання певних умов на кожному такому етапі, і можливий як до початку, так і після завершення митного оформлення експорту окремих видів товарів, але у разі наявності відповідних обставин та/або виконання певних умов.
З метою приведення показників ПН_РЕЗ у відповідність з показниками митної декларації складається розрахунок коригування.
РК_РЕЗ_2 складається після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією. Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК_РЕЗ_2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.
Якщо показники ПН_РЕЗ з урахуванням поданого на реєстрацію РК_РЕЗ_2 не відповідають показникам митної декларації, такий РК_РЕЗ_2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.
Діючим законодавством не передбачено строків для складання та реєстрації РК_РЕЗ_2 в ЄРПН.
Враховуючи вищевикладене, відповідальність у разі не реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2 не передбачена.
При цьому, слід зауважити, що не реєстрація РК_РЕЗ_2 унеможливлює в подальшому реєстрацію РК_РЕЗ_3, якою приводиться розмір ставки, застосований відповідно до пп. 97.2 підрозд.2 розд. XX ПКУ у відповідність з розміром ставки визначеної пп. «б» пп.193.1 ПКУ, – після завершення розрахунків за відповідною операцією з експорту окремих видів товарів.