• Посилання скопійовано

Штраф за несплату ЄСВ ФОПом на ЗСО

ФОП на ЗСО у 2021 році отримав дохід (менше мінзарплати) тільки за чотири місяці, а вісім місяців поніс збитки. ЄСВ за себе, за ті місяці коли був дохід, не сплатив, а вирішив сплатити за підсумками року згідно з додатком ЄСВ1 до декларації. Чи буде застосована штрафна санкція за несплату ЄСВ за себе протягом 2021 року?

У 2021 році платники ЄСВ, в тому числі підприємці звільнені від штрафів за несплату соціального внеску, передбачені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ. Також не нараховують пеню за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум ЄСВ. Раніше нарахована пеня підлягає списанню.

Тобто, штрафні санкції, передбачені ч. 1 ст. 25 Закону про ЄСВ, тимчасово не застосовуються, якщо вчинені в межах періоду  з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (п. 9-11.2 розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ).

Отже, у разі несвоєчасної сплати ЄСВ штраф підприємцю не загрожує.

Однак під карантинні обмеження не потрапила норма про звільнення від адміністративної відповідальності за зазначені порушення.

Тож, за несвоєчасну сплату ЄСВ штрафи накладають, зокрема, на ФОП, за ст. 165-1 КпАП

Проте згідно зі ст. 38 КпАП, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше ніж через два місяці з дня скоєння правопорушення.

Таким чином, якщо контролюючі органи не пред’явили податкову вимогу (рішення) щодо застосування до ФОПа штрафних санкцій протягом двох місяців з дня закінчення граничного терміну сплати зобов’язань щодо ЄСВ, то адміністративні санкції за несвоєчасну сплату ЄСВ застосувати вже не зможуть.

Нагадаємо, що ФОП на ЗСО з 1 січня 2021 року повинен сплатити ЄСВ у розмірі не менше ніж мінімальний лише за місяці, у яких отримано дохід (прибуток). Якщо таким ФОПом не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий ФОП має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Тобто, ФОП за місяці в якому не було отримано дохід, має право не сплачувати ЄСВ. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 120
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202480
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273