Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Несвоєчасна сплата податку на прибуток: чи буде штраф?

Чи буде штраф за несвоєчасну сплату податку на прибуток за 2020 рік? Граничний термін сплати - 11 березня 2021 року. Податковий інспектор в телефонному режимі відповіла, що штрафні санкції нараховуються

Відповідно до законодавства, платник податку на прибуток зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для її подання.

У разі, якщо платник податку не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом встановленого терміну, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання – 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання – 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 

А чи буде насправді штраф за несвоєчасну сплату податку на прибуток за 2020 рік?

Нормою п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ визначено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються. 

Тобто, платник податку на прибуток, у якого  останній день сплати податку припадає на 11 березня 2021 року, але при цьому несвоєчасно сплатить податок на прибуток, то штрафу не буде, оскільки на період дії в країні карантину вищезазначені штрафи не застосову-ватимуться. Звертаємо увагу, що це не стосується ПДВ, акцизу та рентної плати, штрафів не буде. 

Також, податківці у підкатегорії 132.01 "ЗІР" зазначили, що до платників податків, які протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), подавали податкову звітність (крім ПДВ, акцизного податку, рентної плати) за податкові (звітні) періоди, граничні терміни подання яких припадали на цей період, але після граничного терміну подання, штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ не застосовуються.

Тобто, в період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) не застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ у разі неподання платниками податків податкової звітності (крім податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати) за податкові (звітні) періоди, граничні терміни подання яких припадали на цей період.

У разі неподання або несвоєчасного подання в період карантину податкової звітності з податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати до платників податків застосовуються штрафні санкції передбачені п. 120.1 ПКУ.

Таким чином, на час встановлення в країні карантину штрафні санкції не застосовувати-муться ні за несвоєчасну сплату податку на прибуток, ані за несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Податок на прибуток , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі