• Посилання скопійовано

Які штрафи, якщо імпортний товар не ввезуть в Україну?

Що буде, якщо імпортний товар за укладеним ЗЕД-договором не ввезуть в Україну?

Санкції до сторін договору за неналежне виконання договору

Якщо товар не ввезуть і за нього не буде оплати, то санкції можуть бути за нормами ЗЕД-договору, як за невиконання умова договору його сторонами. Наприклад, згідно з договором, нерезидент має поставити товар в місячний термін з дня укладення договору. А за непоставку у вказаний термін штраф на постачальника нерезидента згідно з договором – 10% вартості непоставленого товару. 

Інший приклад: за договором резидент покупець має здійснити передоплату за товар у місячний термін після укладення договору. Після чого нерезидент продавець відвантажує товар. А якщо оплати немає, за договором на резидента покупця накладається штраф у розмірі 10% нездійсненої передоплати.

Наступне порушення – резидент здійснив оплату, але нерезидент не відвантажив товар. Наприклад, за таке порушення договором встановлено штраф у розмірі передоплати тощо.

 

Санкції до резидента, які може застосувати податкова служба

Відповідно до п. 21 Положення №5, граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.

Відповідно до п. 23 Положення №5, розрахунки за операціями резидентів з імпорту товарів здійснюються не пізніше зазначеного строку.

Тобто, якщо резидент здійснив оплату нерезиденту за договором на імпорт товарів, поставка товарів має бути здійснена не пізніше 365 днів з дати оплати.

Якщо після закінчення цього строку товар не буде поставлено, на резидента нараховується пеня за кожний день прострочення в розмірі 0,3% вартості недопоставленого товару (ч. 5 ст. 13 Закону «Про валюту і валютні операції»). У разі здійснення розрахунків в іноземній валюті вартість недопоставленого товару, на яку нараховується пеня, визначається за курсом НБУ на дату виникнення заборгованості, тобто, на дату оплати. Причому загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати вартості недопоставленого товару.

Таким чином, якщо товар буде оплачено, але так і не ввезено на митну територію України, резидент може сплатити пеню в розмірі вартості такого товару. 

Але відповідно до пп. 1 п. 22 Положення №5 зазначений вище граничний строк (365 днів) не поширюється на операцію з імпорту товарів, якщо її сума (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, передбачений ст. 20 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Станом на написання цієї консультації розмір такої суми – 400 000 грн. Отже, якщо сума недопоставленого товару менше 400 000 грн, пеня не нараховується.

Окрім того, в пп. 2 п. 22 Положення №5 зазначено, що граничний строк не поширюється на товари, наведені в п. 1 Постанови НБУ від 14.05.2019 р. №67.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 120
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202480
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273