• Посилання скопійовано

Які штрафи, якщо імпортний товар не ввезуть в Україну?

Що буде, якщо імпортний товар за укладеним ЗЕД-договором не ввезуть в Україну?

Санкції до сторін договору за неналежне виконання договору

Якщо товар не ввезуть і за нього не буде оплати, то санкції можуть бути за нормами ЗЕД-договору, як за невиконання умова договору його сторонами. Наприклад, згідно з договором, нерезидент має поставити товар в місячний термін з дня укладення договору. А за непоставку у вказаний термін штраф на постачальника нерезидента згідно з договором – 10% вартості непоставленого товару. 

Інший приклад: за договором резидент покупець має здійснити передоплату за товар у місячний термін після укладення договору. Після чого нерезидент продавець відвантажує товар. А якщо оплати немає, за договором на резидента покупця накладається штраф у розмірі 10% нездійсненої передоплати.

Наступне порушення – резидент здійснив оплату, але нерезидент не відвантажив товар. Наприклад, за таке порушення договором встановлено штраф у розмірі передоплати тощо.

 

Санкції до резидента, які може застосувати податкова служба

Відповідно до п. 21 Положення №5, граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.

Відповідно до п. 23 Положення №5, розрахунки за операціями резидентів з імпорту товарів здійснюються не пізніше зазначеного строку.

Тобто, якщо резидент здійснив оплату нерезиденту за договором на імпорт товарів, поставка товарів має бути здійснена не пізніше 365 днів з дати оплати.

Якщо після закінчення цього строку товар не буде поставлено, на резидента нараховується пеня за кожний день прострочення в розмірі 0,3% вартості недопоставленого товару (ч. 5 ст. 13 Закону «Про валюту і валютні операції»). У разі здійснення розрахунків в іноземній валюті вартість недопоставленого товару, на яку нараховується пеня, визначається за курсом НБУ на дату виникнення заборгованості, тобто, на дату оплати. Причому загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати вартості недопоставленого товару.

Таким чином, якщо товар буде оплачено, але так і не ввезено на митну територію України, резидент може сплатити пеню в розмірі вартості такого товару. 

Але відповідно до пп. 1 п. 22 Положення №5 зазначений вище граничний строк (365 днів) не поширюється на операцію з імпорту товарів, якщо її сума (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, передбачений ст. 20 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Станом на написання цієї консультації розмір такої суми – 400 000 грн. Отже, якщо сума недопоставленого товару менше 400 000 грн, пеня не нараховується.

Окрім того, в пп. 2 п. 22 Положення №5 зазначено, що граничний строк не поширюється на товари, наведені в п. 1 Постанови НБУ від 14.05.2019 р. №67.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.20241001
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 126
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 501
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202498
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249373