Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Несвоєчасна сплата ФОП єдиного податку протягом карантину: чи буде штраф?

ФОПа ІІ групи зареєстровано з 1 липня 2020 року. Суми єдиного податку за липень та серпень було сплачено 25 серпня 2020 року. Які наслідки? Чи будуть штрафні санкції? Чи має ФОП переходити на загальну систему оподаткування?

Відповідно до пп. 295.1 ПКУ, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Згідно з пп. 123.1 ПКУ, несплата (неперерахування) або сплата (перерахування) не в повному обсязі фізичною особою - платником єдиного податку першої та другої групи авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50% ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до ПКУ.

Водночас, пп. 52-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, визначено, що  за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім,зокрема,  санкцій за порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Таким чином, при несвоєчасній сплаті авансових внесків з єдиного податку штрафні санкції та пеня на період дії карантину не нараховуються та не застосовуються.

 

Щодо переходу на загальну систему

Згідно з пп. 8 пп. 298.2.3 ПКУ,  платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, зокрема, у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом 3 пп. 59.1 ПКУ (60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1020 грн), на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Оскільки, за умовами запитання,  заборгованості з авансових внесків  з єдиного податку на сьогодні немає, ФОП залишається на спрощеній системі.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Єдиний податок , Підприємці , Штрафи , COVID-19

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі