Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Записи в КОРО на підставі Z – звітів: чи можливий штраф?

Чи потрібно з 01.08.2020 року записувати щоденно в КОРО рух готівки через РРО та щоденно підклеювати Z - звіт? Якщо все-таки щоденно підприємство записує рух готівки через РРО в КОРО та щоденно вклеює Z - звіт в КОРО, то чи буде за це штраф?

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Тобто, зазначена норма враховує особливості роботи РРО, які повинні забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.

Наказом № 773, яким внесено зміни до п. 6 глави 4 розділу ІІ Порядку КОРО, скасовано обов’язок суб’єкта господарювання, що використовує КОРО на РРО, підклеювати фіскальні звітні чеки до відповідних сторінок КОРО та щоденно виконувати записи (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків.

Фіскальні чеки суб’єкти господарювання повинні друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років  (абз. 8 п.  4 розділу ІІІ Рорядку КОРО). Тобто зберігати у зручній для себе формі протягом строку визаченого пп. 44.3 ПКУ.

Крім цього, суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечувати зберігання використаних КОРО та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

Таким чином, якщо суб’єкт господарювання здійснює щоденний запис про рух готівки та суми розрахунків у КОРО на підставі копії Z-звіту, реквізити та інформація в якому відображені в повному обсязі, то відповідальність до такого суб’єкта господарювання не застосовується.

Також див. тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Звітність , РРО , Штрафи , КОРО

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі