Якщо отримати кредит від нерезидента взагалі без реєстраційного свідоцтва, то штрафи за таке порушення валютного законодавства передбачено у сумі,
еквівалентній 1% розміру одержаного кредиту чи позики і перерахованій у гривні за офіційним обмінним курсом НБУ на день одержання кредиту, позики, з подальшою обов'язковою реєстрацією зазначених договорів. Суми штрафів спрямовуються до Державного бюджету України.
У разі одержання резидентом кредиту чи позики в іноземній валюті у сумі, що перевищує суму, зазначену у реєстраційному свідоцтві, сума перевищення вважається сумою кредиту чи позики, отриманої без реєстрації договору, з відповідним застосуванням штрафних санкцій (п. 1.4 Порядку №542).
Право застосовувати такі штрафи до резидентів-позичальників покладається на органи ДПС. Але від одержання реєстраційного свідоцтва сплата штрафу не звільняє — хоч і з запізненням, але отримати його потрібно. Причому про реєстрацію протягом 60 днів з моменту встановлення порушення (дати складання акта перевірки) слід повідомити відповідний орган ДПС (п. 1.3 Порядку №542).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись