Платник у разі помилкового перерахунку коштів має подати до податкової за місцем своєї реєстрації заяву в довільній формі, із зазначенням, куди необхідно перерахувати сплачені кошти: повернути на поточний рахунок чи перерахувати на погашення податкового боргу з цього податку.
Якщо платник податків в банківському платіжному документі на сплату податкового зобов'язання зазначив неправильний код бюджетної класифікації, то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а сума податку не буде вважатися сплаченою.
Тому за несвоєчасну сплату податку до платника застосовуються штрафні санкції відповідно до пп. 126.1 ПКУ у розмірі:
- 10% погашеної суми податкового боргу - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання;
- 20% погашеної суми податкового боргу - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання.
Крім того,застосовуватиметься пеня згідно з ст. 129 ПКУ. Оскільки, сума податкового зобов'язання визначена платником податку самостійно, то пеня починає нараховуватися після закінчення 90 календарних днів, що настають після закінчення строку сплати податкового зобов'язання. Пеня нараховуватиметься за кожний календарний день прострочення, включаючи день погашення з розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (пп. 129.4 ПКУ).
Крім штрафу та пені на платника податку можуть чекати й інші наслідки. Так, відповідно до пп. 298.2.3 ПКУ за наявності податкового боргу (недоплати податку, штрафу або пені) на кожне перше число місяця протягом двох кварталів поспіль, платник податку зобов'язаний буде перейти на загальну систему оподаткування. А у разі, якщо порушення (несплата) виявиться при перевірці органом ДПС, то платник податку зможе повернутися на сплату єдиного податку тільки через чотири квартали поспіль з моменту прийняття органом ДПС рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку згідно з пп. 299.11 ПКУ.
Отже, у ситуації, що склалася та за умови сплати у квітні податкового боргу, на платника податку чекає штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу. Пені в даному випадку не буде, оскільки платник самостійно виявив помилку і не закінчилося 90 календарних днів після строку сплати.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити