• Посилання скопійовано

Штраф за сплату єдиного податку не на той рахунок: які наслідки?

Суму нарахованого ЄП випадково сплачено на рахунок податку на прибуток. Граничний термін сплив 22 лютого. Помилку виявили в середині квітня. Написана заява на повернення коштів. Який штраф і пеня за таку помилку? Які наслідки?

Платник у разі помилкового перерахунку коштів має подати до податкової за місцем своєї реєстрації заяву в довільній формі, із зазначенням, куди необхідно перерахувати сплачені кошти: повернути на поточний рахунок чи перерахувати на погашення податкового боргу з цього податку.

Якщо платник податків в банківському платіжному документі на сплату податкового зобов'язання зазначив неправильний код бюджетної класифікації, то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а сума податку не буде вважатися сплаченою. 

Тому за несвоєчасну сплату податку до платника застосовуються штрафні санкції відповідно до пп. 126.1 ПКУ у розмірі:

  • 10% погашеної суми податкового боргу - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання;
  • 20% погашеної суми податкового боргу - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання.

Крім того,застосовуватиметься пеня згідно з ст. 129 ПКУ. Оскільки, сума податкового зобов'язання визначена платником податку самостійно, то пеня починає нараховуватися після закінчення 90 календарних днів, що настають після закінчення строку сплати податкового зобов'язання. Пеня нараховуватиметься за кожний календарний день прострочення, включаючи день погашення з розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (пп. 129.4 ПКУ). 

Крім штрафу та пені на платника податку можуть чекати й інші наслідки. Так, відповідно до пп. 298.2.3 ПКУ за наявності податкового боргу (недоплати податку, штрафу або пені) на кожне перше число місяця протягом двох кварталів поспіль, платник податку зобов'язаний буде перейти на загальну систему оподаткування. А у разі, якщо порушення (несплата) виявиться при перевірці органом ДПС, то платник податку зможе повернутися на сплату єдиного податку тільки через чотири квартали поспіль з моменту прийняття органом ДПС рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку згідно з пп. 299.11 ПКУ.

Отже, у ситуації, що склалася та за умови сплати у квітні податкового боргу, на платника податку чекає штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу. Пені в даному випадку не буде, оскільки платник самостійно виявив помилку і не закінчилося 90 календарних днів після строку сплати.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 120
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202480
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273