Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Чи буде штраф за отримання готівки зі застосуванням корпоративного спецплатіжного засобу з оприбуткуванням коштів у касі?

Працівник отримував готівку з рахунку зі застосуванням корпоративного платіжного засобу з оприбуткуванням коштів у касі за ПКО (Дт 301 Кт 372) без звіту про використання коштів. Чи загрожує штраф? Якщо так, то чи можливо виправити цю помилку?

Виправити таку помилку, на жаль, не можна. Але працівнику необхідно подати звіт про використання коштів, наданих у підзвіт.

Відповідно до п. 20 Положення №148 фізособи – довірені особи підприємств – юросіб, які одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. 

Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України. До звіту додаються документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкоматау копія видаткового ордеру, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного терміналу) разом з невитраченим залишком готівки.

ДФС в ІПК від 23.08.2018 р. №3719/6/99-99-14-03-03-15/ІПК для отримання більш детального роз'яснення з порушених питань пропонує звернутися до Нацбанку як до розробника Положення №148.

Указом Президента України №436/95  за порушення касової дисципліни встановлено розміри фінансових санкцій.

При цьому Указом №436 не передбачена фінансова відповідальність за недотримання вимог п. 20 Положення №148 в частині оприбуткування в касі готівки, отриманої із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Каса , Штрафи , Готівка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі