Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Недоплатили єдиний соцвнесок? Очікуйте штраф!

Підприємство недоплатило ЄСВ за липень 2018 р. У звіті з ЄСВ за ф. №Д4 за серпень 2018 р., в таблиці 6 було зменшено нарахування ЄСВ за минулі періоди на суму недоплати. Чи будуть штрафи за недоплату ЄСВ за липень 2018 р.?

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ платник ЄСВ зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. 

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ підприємства як платники ЄСВ зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Таким чином, нарахований ЄСВ за липень 2018 р., який було відображено у звітності за липень 2018 р., слід було сплатити у вищенаведені строки. Якщо ці строки фактично були порушені, починають працювати норми ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ. У даному випадку орган доходів і зборів (таке формулювання ще залишилося незміненим в Законі про ЄСВ, тут мається на увазі орган ДФСУ) застосовує до платника ЄСВ такі штрафні санкції:

  • за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум – якщо нарахована сума ЄСВ не була сплачена до 20 (28) числа наступного місяця;
  • за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум – якщо сума ЄСВ була недоплачена під час виплати зарплати.

Таким чином, штрафна санкція в розмірі 20% або 10% буде нарахована за несвоєчасну сплату самостійно нарахованої суми ЄСВ, яка була відображена у звітності за липень 2018 р., незважаючи на те, що у наступному місяці раніше нараховані суми ЄСВ були зменшені.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Штрафи

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі