Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Виправлення несумової помилки у додатку 4 Звіту з ЄСВ: чи буде штраф?

Платник податку виявив помилку в Таблиці 6 Додатку 4 у реквізиті «Громадянин України» (помилково зазначили про відсутність громадянства). Як виправити таку помилку? Чи передбачені штрафи?

Порядок виправлення помилки у реквізиті «Громадянин України»

Порядок виправлення помилки у персональних даних застрахованої особи викладено у пп. 2 та 6 розділу V Порядку №435. 

Таке виправлення здійснюється через подання «скасовуючої» і «початкової» таблиці за відповідний місяць, у якому було виявлено помилку. Тобто у разі виявлення помилки в персональних даних застрахованої особи, зокрема, помилки у зазначенні про статус негромадянина України, слід сформувати звіт за формою №Д4 за той звітний період, у якому було допущено помилку. Такий звіт повинен містити перелік таблиць звіту, таблицю 6 із статусом «скасовуюча» з зазначенням лише відомостей щодо особи, за якою було допущено помилку, а також цю ж таблицю, але вже із статусом «початкова», у якій зазначаються правильні відомості за такою застрахованою особою.

 

Відповідальність

Частиною 1 ст. 26 Закону про ЄСВ визначено, що посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність, зокрема, за подання недостовірних відомостей, що використовуються в Держреєстрі, інших відомостей, передбачених цим Законом.

При цьому, у разі самостійного виправлення такої помилки (зважаючи, що виправлення здійснюється шляхом подання «скасовуючої» та «початкової» таблиці) платник податків звільняється від зазначеної вище відповідальності, оскільки ним було подано правильні відомості.

А ось у разі виявлення за результатами перевірки платника, подання недостовірних відомостей, що використовуються в Держреєстрі, або інших відомостей, передбачених Законом про ЄСВ, фінансові санкції та притягнення до адміністративної відповідальності мають право застосовувати як фіскальні органи, так і органи ПФУ.

Розмір такої відповідальності встановлено у ст. 165-1 КУпАП:

  • штраф на посадових осіб підприємства у розмірі від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • штраф на посадових осіб підприємств у розмірі від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ті самі дії, вчинені особою повторно протягом року.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі