• Посилання скопійовано

Помилилися в декларації з податку на нерухоме майно: який штраф?

Які штрафи встановлено при подачі уточнюючої декларації з податку на нерухоме майно для виправлення помилки «типу об’єкта» (жиле на нежиле) та зміні нарахувань?

Згідно з пп. 266.7.5 ПКУ платники податку – юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Такі суми сплачуються до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Декларування податкових зобов’язань з цього податку за звітний (податковий) період  діючою формою декларації передбачено за житлові та нежитлові об’єкти нерухомості одночасно.

Якщо платник податку після граничного терміну подання декларації виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання декларації з типом «Уточнююча».

Єдине питання, а як виправити помилку, якщо вона пов’язана із типом обєкту нерухомості (житлова або нежитлова)? Чи можна це виправлення зробити в одній уточнюючій декларації, чи доведеться складати дві?

Ще у лютому 2017 р. податківці наполягали, що в такому випадку необхідно подати дві уточнюючі декларації окремо -  для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Згодом, у травні 2017 р. податківці оприлюднили Методичні рекомендації щодо виправлень помилок в декларації з податку на нерухоме майно (ми про це писали тут) і навели приклади складання уточнюючої звітності, запропонувавши платникам податку діяти відповідно до таких прикладів.

За цими прикладами ми також бачимо, що складається уточнююча декларація окремо за житловою та за нежитловою нерухомістю.  Однак, в обох з них зазначається результат – збільшення або зменшення суми податку. Для того, щоб його порахувати, доведеться порахувати відповідну частину податку, зазначену в раніше поданій річній декларації, окремо за типами нерухомості.

А штрафні санкції виникнуть відповідно за п. 50.1 ПКУ – у розмірі 3% від суми недоплати, лише у випадку, якщо за загальним підсумком такого уточнення виникне сума донарахованого (збільшеного) податкового зобов’язання.  

Сума штрафу, нарахована на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання уточнюючої декларації минув, відображається у рядку 12 такої декларації. Якщо ж уточнення здійснено до настання граничної дати із сплати зобов’язання, у платника податку виникає лише необхідність сплатити суму недоплати. При цьому, штраф не нараховується, а рядки 9, 11 – 13 уточнюючої декларації не заповнюються.

Сума пені (рядок 13)  нараховується платником самостійно відповідно до п. 129.1.2 ПКУ. Але пеня нараховується лише у випадку нарахування суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (пп. 129.1.3 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Чи може Держпраці накладати штрафи при перевірці протягом або після закінчення воєнного стану?
    Чи може Держпраці при перевірці, зараз або після закінчення воєнного стану, накласти штрафи за неправильне нарахування відпускних, які припадають на період дії воєнного стану?
    26.04.2024549
  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.20241181
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 146
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 582
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.2024107